(ESB) Ankara Esenboğa Havaalanı Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım ve Transfer

Türk Hükümeti ile J.C. White ve Westinghouse Electric International Corporation arasında 1947’de imzalanan anlaşmanın kapsamının diğer yarısında Ankara’ya uluslararası bir havalimanı yapılması mevcuttu. Bu anlaşmanın gereğiyle Bayındırlık Bakanlığına bağlı olarak 1951 yılında inşaata başlandı. Westinghouse Electric International Corporation tarafından başlanan inşaat 1955 yılında tamamlanarak hizmete açıldı.

Ankara Esenboğa Havalimanıyla birlikte Türkiye tam teçhizatlı uluslararası havalimanı sayısını ikiye çıkarmış oldu. Zaman içerisindeki yolcu sayısı artışı ve teknolojik gelişmelere paralel olarak havalimanına dönem dönem çeşitli genişletmeler ve alt yapı tazelemeleri yapıldı. İhtiyaçlar göz önüne alındığında TAV ile yapılan anlaşma gereğince bitmesi planlanan tarihten bir yıl önce çalışmalar tamamlanmış, Ekim 2006’da açılış yapılmıştır.

Havaalanı Transfer ve Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım için rezervasyon yaptırmak ve transfer hizmeti satın almak istiyorsanız www.alantransfer.com ana sayfası üzerinden "Transfer Planlama" bölümünden ve ilerleyen adımlardan tüm işlemlerinizi güvenle ve kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Ekonomik ve konforlu ulaşıma call center üzerinden erişmek ve transfer rezervasyonunuzu ve satın alma işlemlerinizi bu şekilde gerçekleştirmek isterseniz 0 216 688 55 88 numaralı telefondan satış yetkililerimize yaptırabilirsiniz.ankara transferleri için lütfen tıklayınız.

Ankara Esenboğa transferleri için lütfen tıklayınız.
Please click for Ankara Esenboğa airport transfers.