(BXN) Muğla Bodrum-Imsık Havaalanı Ulaşım

Muğla Bodrum-Imsık Havaalanı Ulaşım ve Transfer

Bodrum-Imsık Havaalanı (IATA: BXN, ICAO: LTBV) Muğla ilinde Bodrum ilçesinde bulunan havaalanı. Mumcular Barajı'nın yakınında yer alan havaalanı, Bodrum'a 20 km uzaklıktadır.

1980'li yıllarda Bodrum'a yönelik olarak giderek artan ziyaretçi sayısı nedeniyle karayolu ulaşımına alternatif olarak işadamı Fuat Imsık tarafından satın alınan arazide kuruldu. 1988 yılında Türkiye'nin ilk özel havaalanı olarak açılan havaalanından Imsık Hava Yolları tarafından İstanbul (Atatürk) ve Ankara'ya (Esenboğa) seferler düzenlenmeye başladı.

1990 yılında, Fuat Imsık'a ait olan havaalanının işletme hakkı Ali Şen'e ait Maş Havacılık A.Ş. tarafından alındı. Alan, kısa süre Top Air ile Ali Şen'in sahibi olduğu Maş Air'in uçakları tarafından kullanıldıktan sonra, 1995 yılında Ali Şen tarafından Türk Hava Yolları'na (THY) kiraya verildi. Alanı, kısa pisti nedeniyle ancak RJ-100, Dornier 328 ve Islander BN-2 gibi küçük kapasiteli uçaklar kullanabildi.

Muğla Bodrum-Imsık Havaalanı Transfer ve Ulaşım

Muğla Imsık Havalimanı’na ulaşım için rezervasyon yaptırmak ve transfer hizmeti satın almak istiyorsanız www.alantransfer.com ana sayfası üzerinden “Transfer Planlama” bölümünden ve ilerleyen adımlardan tüm işlemlerinizi güvenle ve kolayca gerçekleştirebilirsiniz.